2011. november 28., hétfő

Karácsony II.

Mivel kis fám lesz , kis asztal mellett, így csak egy kis futó készül. Még nincs kész, hátlapoznom kell, de olyan jó megmutatni, hogy haladok.

2011. november 25., péntek

Karácsony I.

Idén még én is időben elkezdem a karácsonyi készülődést. Régóta nem vártam ennyire ezt az ünnepet.Szóval csak patchwork díszek lesznek a kiválasztott kis ezüstfenyőn, amit az ünnepek után a fiam kertjébe fogok kiültetni. Egyenlőre ez a két darab készült el, de a munka mellett folyamatosan jön majd a többi is.

2011. november 21., hétfő

Kiegészítők

A táskába ugye szoktunk ezt is azt is rakosgatni még. Gondoltam nem ártana egy hozzá illő pénztárca meg esetleg egy irattartó is jól jönne. Szóval a munka mellett hétvégén összehoztam őket gyorsan, hogy teljes legyen a kollekció.Bár lehet egy kulcstartót is készíteni kellene:-)

2011. november 18., péntek

Beszámoló

Akkor jöjjön a hosszú hétvége tőlem. Nagyon lelkes csapat jött össze a hosszú hétvégére. Pénteken festéssel kezdtünk, szebbnél szebb anyagok kerültek ki a mikróból.
Természetesen nem hagyhattam ki a ferdepánt festését sem. Soha nem elég egyik sem. Próbáltam úgy festeni, hogy a barátnőmet is meg tudjam lepni pár méterrel.
Szombaton gyakoroltuk a szabad gépi tűzést kisebb-nagyobb sikerrel, de mindenki élvezte. Először nekem sem ment úgy ahogy szerettem volna, de aztán belejöttem.Saját festésű anyaggal kísérleteztem, az első képen a kezdeteket lehet látni, ott színátmenetes cérnát használtam. Aztán arra gondoltam legyen egy kicsit ütősebb a táska eleje, szerintem sikerült:-)A táskát már itthon állítottam össze, hisz a lányokkal is kellett foglalkoznom.

2011. október 5., szerda

Hosszú hétvége II.

Az időpont már biztosan 2011.november 11-13.Korlátozott számban van még hely

2011. október 1., szombat

Hosszú hétvége

Sziasztok !
Igaz régen jelentkeztem és most sem mutatni akarok hanem felhívni a figyelmeteket egy hosszú hétvégére amit Győr-Ménfőcsanakon(kastély) tudtok eltölteni egy kellemes kis társaságban.
Okt.28-30 vagy nov.11-13 van rá lehetőség. A következő programot tudom javasolni.
Pénteken habos és mikros festés
Szombaton szabad gépi tűzéssel foglalkoznánk,kezdő szinten.
Délután táska és hozzá való neszi.
Vasárnap karácsonyi témában meglepetés lenne.
Természetesen ha marad még idő akkor apróságok amik gyorsan elkészíthetőek.
Akit érdekel bővebben levélben.
Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!!!!

2011. szeptember 14., szerda

Kiállítás és Vásár

Hétvégére a csoportunk meghívást kapott Komáromba az Erődbe egy kiállítással egybekötött vásárra. D.Erzsivel közösen képviseljük a Foltvarázslók csoportját. Rengeteg kiállító lesz és mellette sok családi program várja a kikapcsolódni vágyókat. Így lehetőségünk lesz bemutatni a foltvarrás és a textiljáték készítés fortélyait.

2011. július 31., vasárnap

Szülinapi játék

Latinka ajándék-láncának két éves születésnapi játékában vettem részt. Barbal-tól gyönyörű tűpárnákat kaptam. Mivel a nagyobbik annyira szép, hogy sajnálok tűt belebökni, így keretezés után a falra fog felkerülni. Remélem Barbal nem fog haragudni, hogy Tőle kölcsönzöm a képet. A sorsoláson Rozandi-t kaptam páromul neki kellett ajándékot készítenem. Sajnos a kislányának nem sikerült meglepetést küldenem, de a kisfiának egy zokni lényt küldtem. Andinak pedig készítettem egy "Biscornu" neszit Körmi útmutatója alapján. Nagyon élveztem, pedig kellett kézzel is varrni:-) Úgy gondoltam, hogy kicsi még a csomag, ezért gyorsan elkészítettem egy kalapos tűpárnát, stílusosan méhecskés anyagból. Nehogy Andi hímzőfonal nélkül maradjon, gyorsan 4 motringot a csomagba raktam. Remélem örömet tudtam a meglepetéssel szerezni.

Holnap kezdődik a táborunk Csanakon, megpróbálok néha tudósítani onnan benneteket. Hátha lesz olyan aki kíváncsi ránk :-)

2011. július 30., szombat

Változás

Már egy ideje gondolkodom azon, hogy egy kicsit változtatok a blogom külsején. Mindezt azért teszem, mert szeretném ha Ti is látnátok hol vannak játékok, hátha épp innen találtok oda.
Remélem egy kicsit átláthatóbb is így az oldalam. Nemsokára úgyis kiderül, mert a legnagyobb kritikusom amint meglátja, biztos reagál rá :-) Már csak két nap és kezdődik a nagy munka, bár én inkább kikapcsolódásnak élem meg.

2011. július 21., csütörtök

5. Táborunk

Hétvégén lezajlott a csoportunk ötödik tábora.
Seminole technikával,mellénnyel és zokni lényekkel ismertettem meg a lányokat.
Annyit beszéltem, hogy a hangom teljesen elment :-)
Igaz többen ennek örülnek, legalább egy kicsit csendben vagyok. Most átérzem milyen lehet azoknak akik egyáltalán nem tudnak beszélni. Remélem elsejére teljesen rendben leszek, hisz akkor kezdődik Ménfőcsanakon a hajtás:-)
Én nagyon jól éreztem magam, remélem mások is. Próbáltak a csoport tagok kitenni magukért.
A záró napon megvendégeltük a táborozókat egy kis tortával.
Képeket itt nézhetitek meg.

Rendszeres olvasók